Spravujte súhlas so súbormi cookie
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
História potešenia meno cappuccino

História potešenia meno cappuccino

Názov cappuccino podľa povesti pochádza z radu františkánov. Jedného dňa Matteo de Bascio, ktorý patril k františkánským bratom, zobral svoj starý hábit a prišil k nemu špicatú kapucu, ktorú nazýval cappuccini. Tento čin sa stal jedným zo znakov františkánskej reformy.

V 16. storočí pápež Pavol III. oficiálne pomenoval členov reformy ako cappuccini. Niekde sa tiež hovorí, že pitie názov získalo vd’aka farbe cappuccinskych hábitov.


Nápoj sa skladá z espressa a našľahanej mliečnej peny. Výhodou je, že sa môže podávať s podobou rôznych obázkov, čo pitie spríjemní.